Collection: Oral Care
There are approximately 1 billion tubes of toothpaste thrown away in the US each year. And while there are a few companies who have begun working to create options around recycling, what if we just took the plastic tube out all together? We believe that we can all have beautiful, healthy smiles without creating waste and filling landfills.
-
Dental Floss
Regular price From $4.50 USDRegular priceUnit price / perSale price From $4.50 USD -
Bamboo Toothbrush
Regular price From $3.25 USDRegular priceUnit price / perSale price From $3.25 USD -
Toothpaste in metal tube
Regular price From $5.95 USDRegular priceUnit price / perSale price From $5.95 USD -
Unpaste Fluoride Tooth Tablets
Regular price $13.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $13.00 USD -
Crush & Brush Toothpaste Tabs
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $15.00 USD -
Toothpaste in Glass Jar
Regular price From $13.25 USDRegular priceUnit price / perSale price From $13.25 USD -
Tongue Scraper
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USD -
Sold outToothbrush Case, Bamboo
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USDSold out